CTP’den hemşirelere tam destek!

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, bu sabah Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen heyetini kabul etti. 41’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan sendika, hemşirelerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için hazırladıkları yasa tasarısını Talat’a sunarak Meclis’ten geçmesi için destek istedi. Genel Başkan Talat, hemşirelerin çok zor ve önemli bir görev yaptıklarını söyleyerek hem daha fazla hemşire istihdamı için hem de tasarının yasalaşması için destek vereceklerini belirtti.

ÖZKARDAŞ: HEMŞİRELERİN PSİKOLOJİLERİ BOZULDU

Yasa tasarısını Talat’a sunan Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, özellikle vardiya çalışan hemşirelerin, çocukları ve aileleriyle ilgilenemediğini, zorla ek mesai çalışmak mecburiyetinde kaldıklarını, aile düzenlerinin ve psikolojilerinin bozulduğunu kaydetti. Özkardaş, “Kadroları, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi olmasına rağmen, bir şekilde sağlık ocaklarında ve vardiya gerektirmeyen görevlerde çalışan altmış kişi var. Yine kadroları Temel Sağlık olup da hastanelerde vardiya çalışan bir o kadar hemşire var. Bu hemşireler asıl görevleri olan kadro görevlerine, yani sağlık ocaklarına dönmek için Kamu Hizmeti Komisyonu’na ve hatta mahkemeye başvurdular. Sağlıkta kaos tırmanıyor” dedi.

TALAT: HEMŞİRELERİMİZE DESTEK VERECEĞİZ

Sendikanın kuruluş yıldönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat ise hemşirelik görevinin büyük özveriler gerektiren riskli bir meslek olduğunu belirtti. Aile yaşamlarından feragat etmek zorunda kalan hemşirelerin çalışma koşullarının iyileştirilmesinin şart olduğunu belirten Talat, “Hem daha fazla hemşire istihdamı için hem de tasarının yasalaşması için destek vereceğiz” dedi. Kamu-Sen’in hemşirelerin hakları için uzun zamandır harcadığı çabayı takdir eden Talat, Dünya Hemşireler Günü nedeniyle tüm hemşirelerin bu özel gününün kutladı.