Fellahoğlu: Bir yılda birçok ilki başardık!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile belediye meclis üyesi adayları, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nı (KTAMS) ziyaret etti. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından “Barış ve demokrasi kavgasında her zaman yanımızda olan CTP-BG’nin LTB başkan ve meclis üyeleri hoş geldiniz” diyerek karşılanan CTP-BG Heyeti’ne CTP-BG Lefkoşa milletvekili Tufan Erhürman ve CTP-BG eski milletvekili Ali Seylani de eşlik ettiler.

LEFKOŞA’YA GÜVEN VE İSTİKRAR GELDİ
Zor bir dönemde göreve gelmiş olmasına rağmen başkent Lefkoşa’ya bir yılda güven ve istikrar getirdiklerini söyleyen LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Belediyelerin çöp ve çevre dışında yapacak işleri olduğunun bilinci ile birçok ilki başardık. İlk kez ilgili sivil toplum örgütleri ile birlikte yapı denetimini hayata koyduk. Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde ilk kez Surlariçi’nde sağlık taraması yaptık. Yine ilk kez LTB’nin meclis toplantılarını internet aracılığı ile canlı yayınladık” şeklinde konuştu.
“Ben yaparım olur” düşüncesinin yanlış olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, LTB çalışanlarının geriye dönük alacaklarını ödediklerini, geriye dönük ödemeler için 18 milyon TL harcandığını anlattı ve “Çalışanların İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta primleri henüz daha yatmadı. Ancak yatacak. Bu işler sıra ile adım adım olacak” şeklinde konuştu.

PROJELER HAZIR
Önümüzdeki dört yıl için projelerin hazır olduğuna dikkat çeken Fellahoğlu, “Lefkoşalı bisiklet yollarına kavuşacak. Lefkoşa’nın alt yapı sorunu çözülecek. Lefkoşa, her yağmur yağdığında sular altında kalmaktan kurtulacak. Lefkoşa’ya hayvan barınağı yapılacak. Dereboyu’na alternatif yol yapılacak. Tüm bunların projeleri hazırdır” dedi ve görev yapmak istediği dört yıllık dönemden daha çok umutlu olduğunu vurguladı.

SUÇLULAR CEZALANDIRILMALIDIR
CTP-BG ile yıllara dayalı dostluk ve yol arkadaşlıkları olduğunu, barış ve demokrasi kavgasında her zaman CTP-BG’nin yanlarında olduğunu söyleyen KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, “Çözüm sürecinde önemli adımların atıldığı bu günlerde yerel yönetimlere de büyük görevler düşecektir. Onun için 29 Haziran’daki bu yerel seçimler bizim için çok önemlidir” dedi ve oy verecek olan Kıbrıslı Türklerin bunu da göz önünde tutacaklarına olan inancını belirtti. “Verilen sözlerin takipçisi olacağız” diyen Kaptan, “Emekçi sınıfındaki arkadaşlarımızın İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarını yapmayarak suç işleyenlerin yargılanmalarını talep ediyoruz” dedi.