CTP-BG, TDP ve DP ülkeyi kaosa sürükleyen UBP Hükümeti’nden kurtulmak için ortak hareket etme kararı aldı.

CTP-BG Genel Merkezi’nde bugün (10 Eylül) gerçekleşen toplantıda bir araya gelen parti yöneticileri, UBP Hükümeti’nin en erken sürede yönetimden gitmesi için tüm güçleriyle çalışacaklarını duyurdu.
Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ülkede toplumsal tüm kesimlerin birçok sorunları bulunduğuna dikkat çekerek bu sorunların ertelenemeyecek kadar önemli sorunlar olduğunu belirtti.
Ülkedeki bunca soruna rağmen ülkeyi yöneten UBP Hükümeti’nin bu sorunlara çare üretmek yerine devlet imkanlarını kullanarak kurultay süreci geçirmekte olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, UBP’nin kurultay gündemini öne çıkararak ülkedeki sorunları unutturmaya çalıştığını vurguladı.
YOL HARİTASI ÇARŞAMBA GÜNÜ BELİRLENECEK
Geçtiğimiz günlerde bakanların görevden alınmasıyla birlikte UBP politikalarının iflas ettiğinin bir kez daha gözler önüne serildiğini söyleyen Yorgancıoğlu, muhalefet olarak üzerlerine düşen görevin ülkeyi bu durumdan kurtarmanın yollarını aramak olduğunu belirtti.
Yaşanan tüm gelişmeleri değerlendirip birlikte hareket etme adına muhalefet partileri olarak toplanma kararı aldıklarını söyleyen Yorgancıoğlu, “Muhalefet partileri olarak halkımızın daha iyi yaşamasını sağlamak adına sorumluluklarımız vardır ve bunları yerine getirmemiz gerekmektedir” dedi.
CTP-BG, TDP ve DP’nin gerçekleştirdiği toplantıdan sonra üç partinin birlikte hareket etme kararı aldıklarını açıklayan Yorgancıoğlu, Çarşamba günü DP Genel Merkezi’nde yeniden toplanarak izlenecek yol haritasını oluşturacaklarını ifade etti.