Parti Meclisi

Tufan Erhürman
Tufan Erhürman
Genel Başkan

1970 yılında Lefkoşa’da doğdu. Küçük Kaymaklı İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Türk Maarif Koleji’ne gitti. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye başladı ve 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak...

  • Web
Abdullah Ekinci

İnşaat Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Coventry Üniversitesi’nde, Doktora eğitimini University College London`da yaptı. Kendi işletmesinde yöneticilik, LAÜ öğretim üyeliği, KTEZO Yönetim Kurulu üyeliği ve Reel Sektör Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor. PM ve Girne İYK üyesi olarak görev yapıyor.

Abdülselam Tanışman

1991’de Yenierenköy’de doğdu. YDÜ Coğrafya Öğretmenliği’nden mezun oldu. Çevre Eğitimi ve Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Çevre Eğitimi, Denetlemesi, Yönetimi ve Planlaması konusunda doktora eğitimine devam ediyor. Akademisyen olarak çalışıyor. Dipkarpaz Ocak Örgütü Yöneticiliği ve Gençlik Meclisi üyeliği yaptı. İngilizce ve Kürtçe biliyor.

Adil Onalt
Adil Onalt
Üye

1975’te Lefkoşa’da doğdu. 2006 yılından beri Aslanköy’ün muhtarlığını yürütüyor. Hayvancılar Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yanısıra 4 yıldır genel sekreterlik görevini sürdürüyor. Aslanköy Ocak Örgütü Başkanlığı’nda ve İlçe Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Evli ve iki çocuk babası.

Ahmet Benli

1957’de Gönyeli’de doğdu. Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Elektronik ve bilgisayar öğretmenliği yaptı. Gönyeli İlkokulu okul aile birliği, Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü ve Gönyeli Spor Kulübü’nde yönetici olarak görev aldı. Halen Gönyeli Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. İyi derecede İngilizce biliyor.

Ahmet Gülle

1960’da Gönendere‘de doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanı. Serbest Çalışan Hekimler Birliği ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği yönetim kurullarında uzun yıllar görev aldı. Tabipler Birliği Başkanlığı yaptı. CTP’nin birçok organında görev aldı. Sağlık Bakanlığı yaptı. Halen PM üyesi ve CTP milletvekilidir.

Ali Karavezirler

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde Başkanlık yaptı. Halen KTFF Asbaşkanlık görevi yanında partide MYK Üyesi ve Mali Sekreter olarak görevini sürdürüyor. Elektrik Müteahhidi olarak çalışıyor.

Arif Osum
Arif Osum
Üye

1990’da Lefkoşa’da doğdu. European University of Cyprus’tan Avrupa Bilimleri’nden mezun oldu. Halen Uluslararası İlişkiler yüksek lisans yapıyor. Araştırmalarını genç işsizlik üzerine yapmaktadır. GAÜ’de personel kayıt memuru.

Armağan Candan

1975’te doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Aynı alanda İngiltere’de master yaptı. Belçika, İstanbul ve Almanya’da Avrupa Birliği uzmanı olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı AB İşleri Sorumlusu olarak görev yaptı. CTP PM ve Dış ilişkiler Komitesi üyesi ve CTP milletvekilidir. İngilizce, Almanca ve orta derecede Rumca biliyor.

Asım Akansoy

1967’de Mağusa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Gazimağusa Belediyesi’nde Kültür Sanat Sorumlusu olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. PM, MYK üyelikleri, CTP Genel Sekreteri ve İçişleri ve Çalışma Bakanı olarak görev yaptı. Halen PM üyesi. İngilizce biliyor.

  • Web
Aybike Yektaoğlu

1982’de Almanya’da doğdu. Leipzig Üniversitesi’nde doktora yaptı. Öğrenci hareketi KGP, Kıbrıs-Alman-Formu, YES geçici büro ve DAÜ-SEN temsilcilikleri yaptı. Gençlik Örgütü’nde MYK’da iki dönem dışilişkiler ve Lefkoşa İYK görevlerinde bulundu. MHD yürütme kurulu, Kadın Örgütü MYK ve PM üyesi.

Ayça Soygür Çıralı

1979’da doğdu. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama lisans programı ve Kentsel Tasarım yüksek lisans programlarından mezun oldu. Doktora eğitimine devam ediyor. Kendi iş yerinde direktör olarak çalışıyor. Lefkoşa Belediyesi’nde şehir plancısı olarak çalıştı. Partide ve Gençlik Örgütü’nde MYK üyeliği dahil birçok görev aldı.

Ayşenur Talat

1980 yılında doğdu. Warwick Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Sosyal Politika lisans eğitimi, Almanya Heidelberg Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Ekonomi dallarında Yüksek Lisans, ODTÜ’de Sosyoloji dalında Doktora yaptı. 2013-2016 yılları arasında Girne İYK’nda görev aldı. Halen Kadın Örgütü Girne İYK üyesi. İngilizce ve Almanca biliyor.

Aziz Kaya
Aziz Kaya
Üye

1959’da Yeşilyurt’ta doğdu. Yüksek öğrenimini İTÜ ve DAÜ’de Elektrik Mühendisi olarak tamamladı. Birçok sivil toplum örgütünde başkanlık ve yöneticilik yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Lefke Belediye başkanı seçildi. İngilizce biliyor.

Bengül Gargınsu

1972’de Antep’te doğdu. Açık Öğretim Fakültesinde İşletme Yönetimi okuyor. Son yapılan Lefkoşa İlçe Kongresi’nde İYK üyesi olarak görev üstlendi.

Bilen Sayılı Bozkırlı

1980’de Mağusa’da doğdu. DAÜ Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. KIBES yönetim kurulunda görevaldı. 2013 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı ve 2014 Yerel Seçimlerinde İskele Belediye başkan adayıydı. PM ve MYK üyesi olarak görev yaptı.

Biray Deliceırmak

1977’de Lefkoşa’da doğdu. Üniversite mezuniyetinin ardından devlet kurumlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Partinin Gençlik Örgütü dahil birçok kademesinde görev yaptı. İngilizce biliyor.

Birikim Özgür

1978’de Lefkoşa’da doğdu. 2008 yılında ODTÜ’de Eğitim Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. PM ve MYK üyesi olarak görev yaptı. Maliye Bakanlığı görevinde bulundu. Halen PM üyesi ve CTP Lefkoşa milletvekili.

  • Web
Cemal Mert
Cemal Mert
Üye

1966’da Limasol’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk hekimidir. PM, Mağusa İYK, CTP Sağlık Komitesi, CTP PM Denetleme Kurulu üyeliklerinde bulundu. DAÜ VYK üyeliği, Pediatri Kurumu ve Tabipler Odası Başkanlıkları yaptı. Yayımlanmış “Onuncu Köy” ve “Yöneten Sol” isimli iki kitabı var. Orta düzeyde İngilizce biliyor.

Cemil Sarıçizmeli

1972’de Baf’ta doğdu. DAÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans ve İngiliz Edebiyatı ve İnsanı Bilimler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. DAÜ’de öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Mehmetçik Belediyesi Belediye Başkanı ve MYK üyesi.

Çelen Özkaynak

1969’da Lefkoşa doğdu. Bankacılık yaptı. Halen takı tasarım ve el sanatları eğitimi veriyor. Girne ilçesi Kadın Örgütü İlçe Sekreterliği, PM üyeliği, Kadın Örgütü MYK Eğitim Sekreterliği ve KÖ Genel Sekreterliği yaptı. Halen Dikmen Belediyesi Meclis üyesi ve Kadın Örgütü Genel Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

1987’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Essex Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları üzerine yüksek lisans yaptı. PM ve Kadın Örgütü MYK Üyesi.

Çimen Varer

1965’te Lefkoşa’da doğdu. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu üyeliği ve başkanlığı yaptı. Kadın Örgütü’nde İYK, Mağusa Belediyesi Belediye Meclis üyeliği ve Kadın Örgütü Yönetim Kurulu’nda görev yaptı. Halen Mağusa İYK ve PM üyesi. Özel bir şirkette yöneticilik yapıyor.

Derviş Aygın

1977’de doğdu. YDÜ Turizm ve Hotel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Gençlik Örgütü’nde Genel Başkanlık dahil birçok görevde bulundu. Parti MYK üyeliği yaptı ve Girne İYK da dahil birçok görev üstlendi. Parti profesyoneli. İngilizce biliyor.

Doğuş Derya

1978 yılında Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’den mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. ÜTK başkanlığı ve KGP’nin kurucu üyeliğini yaptı. Türkiye’de çeşitli kadın ögütlerinde çalıştı, FEMA’da aktivist olarak çeşitli faaliyetlerde bulundu. Çeşitli üniversitelerde dersler verdi. PM üyesi ve CTP milletvekilidir.

Emel Kişi
Emel Kişi
Üye

1961’de Lefkoşa’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 1985’ten beri aile işletmesinde yöneticilik yapıyor. Kadın Örgütü Başkanlığı dahil birçok aktif görevde bulundu. Halen MYK üyeliği görevini yürütüyor. İngilizce biliyor.

Erdoğan Sorakın

1957’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. KTÖS’te yürütme kurulu üyeliği ve genel başkanlık yaptı. 2004-2009 döneminde Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulundu. Parti MYK’sında Örgüt Sekreteri olarak görev yapıyor.

Erkut Şahali

1973’te doğdu. CTP Gençlik Kolları (Örgütü) Genel Başkanlığı, Mağusa İlçe Başkanlığı, MYK üyeliği ve Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı görevlerinde bulundu. CTP Mağusa milletvekilidir. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Ertan İnce

1956’da Mağusa’da doğdu. İTÜ İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. İKÖK, KÖGEF Yönetim Kurulları’nda, DGD ve CTP’nin çeşitli organlarında görev yaptı. İMO YK Üyeliği, LTB Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Halen Göçmenköy Ocak Örgütü’nde ve Demokrasi Şehitlerini Yaşatma Derneği’nde görev yapıyor.

Evren Bağlarbaşı

1978’de Lefkoşa’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Bağlarbaşı Trd. Co. Ltd’de direktör olarak çalışıyor. CTP Girne İlçesin Kadın Örgütü’nde ve İYK’da görevler aldı, halen CTP Girne İlçe Kadın Örgütü Yönetim Kurulu başkanlığını yürütüyor. İngilizce biliyor.

Fatma Miralay

1979’da Lefkoşa’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin ardından YDÜ’de Kuzey ve Güney Kıbrıs Sanat Eğitimi Programları üzerine doktorasını tamamladı. Ulusal ve uluslararası sergi, konferans ve eğitim çalışmaları yaptı. Halen YDÜ Resim Öğretmenliği Bölüm Başkanı, LTB Belediye Meclis Üyesi ve Sanat Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor.

Fatma Şençağ

1984’te Girne’de doğdu. DAÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. 3 yıl geçici öğretmenlik yaptıktan sonra 2010 yılından beri kendi aile işletmelerinin direktörlüğünü üstlendi. CTP Esentepe Ocak Örgütü’nde görev yaptı.

Fazilet Özdenefe

1980’de doğdu. Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Girne Barosu’na kayıtlı olarak 2013 yılına kadar Avukatlık yaptı. Sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer alıyor. CTP’nin MYK dahil birçok organında görev aldı. Halen PM ve Girne İYK üyesi. CTP Girne milletvekili. İngilizce ve Almanca biliyor.

Feriha Tel
Feriha Tel
Üye

1987’de Lefkoşa’da doğdu. Londra UEL Adli Bilimler mezunu. Diyaliz ve Böbrek Derneği, Yeşil Barış Hareketi ve Sağlık Dernekleri Platformu’nda görev yapıyor. Lefkoşa Kadın İYK ve Kadın Meclisi üyesidir. İngilizce biliyor.

Fide Kürşat

1981’de doğdu. Lisans ve yüksek lisansını DAÜ İletişim Fakültesi’nde tamamladı. SÜTEK’te çalışıyor. CTP Gençlik Örgütü’nün çeşitli organlarında görev aldı. PM üyesi. İngilizce biliyor.

Güner Gülhan

1988’de Mağusa’da doğdu. Hull Üniversitesi Uluslararası İşletme dalında lisans ve Bordeaux Yöneticilik Okulu’nda yüksek lisans yaptı. Yeditepe Üniversitesi’nde Taşımacılık ve Lojistik yüksek lisansı yaptı. Halen gümrükleme ve taşımacılık sektöründe özel bir şirkette çalışıyor. Mağusa GÖ İYK üyesidir. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Hasan Barbaros

1961’de Akıncılar’da doğdu. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı. Uzun yıllar süt nakliyeciliği yaptı. 1994’ten 2006’a yılına kadar üç dönem Akıncılar muhtarlığı görevinde bulundu. 2006 seçimlerinden bu yana Akıncılar Belediye Başkanlığı yapıyor.

Hasan Ulaş Altıok

1971’de Lefkoşa’da doğdu. Ekonomi alanında doktora yaptı. DAÜ Bankacılık ve Finans Bölümü Öğretim Üyesidir. Yatırım Değerlendirmesi, Risk Analizi ve Kamu Maliyesi alanlarında uzman. Dünya Bankası ve USAID gibi kuruluşlar tarafından yürütülen çok sayıda uluslararası kalkınma projesinde görev aldı. DAÜ-SEN eski başkanıdır. Halen PM üyesi.

Hülya Akbil

1957’de Gönyeli’de doğdu. 1997’de DAÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans, 2001’de Eğitim Bilimlerinde yükseklisans yaptı. Halen, DAÜ-SEN Genel Sekreterliği, Gönyeli Tenis Kulübü Başkanlığı ve Gönyeli Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini yürütüyor.

Hüseyin Erçal

1954 yılında Malya’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Cengiz Topel Hastanesi Kalkındırma Derneği Başkanlığı, Güzelyurt İlçesi Geliştirme ve Kalkındırma Derneği ve Kıbrıs Türk Tabibler Birliği yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. PM üyesi ve Güzelyurt Milletvekili. İngilizce biliyor.

Hüseyin Kırsaç

1986’da Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İki dönem İskele İlçesi Gençlik Örgütü İlçe başkanlığı, iki dönem Gençlik Örgütü MYK üyeliği görevlerinde bulundu. 2004’ten beri Gençlik Meclisi üyeliği görevini yürütüyor. Avukat olarak çalışıyor.

Hüseyin Manik

1979’da Ortaköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu. ÜTK’da Başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulundu. KIBES ve KGP’de görev aldı. 2014’den itibaren CTP’den Gazimağusa’da belediye meclis üyeliğine seçildi. 7 yıldır özel kliniğinde Veteriner Hekimlik yapıyor. İyi derecede İngilizce biliyor.

Hüseyin Öztörel

1979’da Mağusa’da doğdu. İnşaat mühendisidir. İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği başkanlığı, Yurttaş İnisiyatifi, İskele Kurumsallaşma Platformu’nda dönem başkanlığı görevlerinde bulundu. İngilizce biliyor.

İsmail Mıstıkoğlu

1970’te Gönyeli’de doğdu. Gönyeli Ocak Örgütü Başkanlığı, Gönyeli Belediyesi Meclis üyeliği yaptı. Koop-Sen Yönetim Kurulu üyeliği yanında Gönyeli Spor Kulübü ve Yükseliş Hentbol İhtisas Kulüplerinde uzun yıllar yöneticilik yaptı. Halen PM ve Lefkoşa İYK üyesidir.

Kadri Fellahoğlu

1957’de Baf’ta doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Mühendislik ve ticaretle uğraştı. STÖler’de ve CTP’nin birçok kademesinde yöneticilik yaptı. Milletvekili ve LTB başkanı olarak görev yaptı. Halen PM üyesi. İngilizce biliyor.

Mehmet Çağlar

1959’da Piskobu’da doğdu. ODTÜ Matematik-Fizik Bölümleri’nden lisans, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü’nden de yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Özel bir üniversitede Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde part-time öğretim üyeliği yapıyor. CTP Güzelyurt milletvekili. Avrupa Konseyi’nde üye olarak görev yapıyor. Halen PM üyesi. İngilizce biliyor.

Muhittin Tolga Özsağlam

1974’te Lefkoşa’da doğdu. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında doktora programını tamamladı. YDÜ’de Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi. PM ve MYK üyesi. İngilizce, Rusça ve başlangıç düzeyinde Yunanca biliyor.

Mustafa Ergüven

1982’de Lefkoşa’da doğdu. YDÜ Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanlığı ve Gençlik Örgütü MYK üyeliği yaptı. Özel bir şirkette yönetici olarak çalışıyor. İngilizce biliyor.

Mutlu Azgın

1977’de Lefkoşa’da doğdu. DAÜ ve İngiltere’de Uluslararası İlişkiler ve Siyasal Bilimler eğitimi gördü. Gençlik Örgütü’nde ve Lefkoşa İlçe Başkanlığı dahil partinin çeşitli kademelerinde görev aldı. Halen PM üyesi. İngilizce biliyor.

Münür Çağanağa

1986’da Lefkoşa’da doğdu. Lefkoşa Türk Lisesi Sosyal Bilgiler alanından mezun oldu. 10 yıldır KIB-TEK’de teknisyen olarak görev yapıyor. Orta derece İngilizce biliyor.

Nazenin Taşçıoğlu Şahali

1978’de Mağusa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mağusa’da avukatlık yapıyor. Sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapıyor. Mağusa İlçesi Kadın Örgütü Başkanıdır. İngilizce biliyor.

Nazife Göçer

2008’den beri Kadın Örgütü Lefkoşa İYK Üyesi olarak çalıştı. 2014 yılından itibaren Kadın Örgütü Lefkoşa İYK Başkanlığı yaptı. İngilizce ve Rumca biliyor.

Neriman Tarkuç

1985’te Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Özel bir bankada çalışıyor.

Onur Olguner

1985’te Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ’de mimarlık eğitimini, Cardiff Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mimarlar Odasında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Halen Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapıyor.

Osman Bican

1957 yılında Aşağı Binatlı’da doğdu. Binatlı Spor Kulübü’nde, sivil toplum örgütlerinde ve Güzelyurt Darts Birliği’nde yöneticilik yaptı. Ticaretle uğraşıyor. 2006 - 2014 yılları arasında Güzelyurt Belediyesi Meclis üyeliği görevini yürüttü.

Osman Işısal

1953’te Matyat’ta doğdu. Adana Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Su İşleri Dairesi’nde içme suları tesislerinin randımanlı çalıştırılması ve kullanıma sunulmasında Baş Mühendis olarak görev aldı. 2006’dan beri Değirmenlik Belediyesi Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Özkan Yorgancıoğlu

1954’te Baf’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye ve Siyaset Bilimi kürsüsünden mezun oldu. Özel sektörde birçok alanda çalıştı. CTP’de Genel Başkanlık dahil birçok kademede görev aldı. Bakanlık ve Başbakanlık yaptı. Halen PM üyeliği ve milletvekilliği görevini sürdürüyor. İngilizce biliyor.

Pembe Avşaroğlu

1957’de doğdu. Ankara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. CTP’de PM dahil bir çok organda görev aldı. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinin yönetim kurullarında ve Lefkoşa Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundu. MYK üyesi olarak görev yapıyor.

Salahi Şahiner

1980’de doğdu. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul’da yazılım mühendisi olarak çalıştı. Doğancı’da yaşıyor, narenciye işi ile uğraşıyor. Güzelyurt İYK üyeliği görevi yapıyor. İngilizce biliyor.

Salih Bayraktar

1959’da Serdarlı’da doğdu. Lise yıllarında DGD’de siyasi çalışmalarda bulundu. Lefkoşa Telekomünikasyon Dairesi’nde görev yaptı. CTP Serdarlı Örgüt Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2014 Yerel Seçimleri’nde Serdarlı Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Seda Efendi

1983’te Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Büro Yönetimi ve Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık yapıyor. CTP Akdoğan Ocak Yönetim Kurulu ve CTP Mağusa Kadın Örgütü İYK üyeliklerinde bulundu. Halen Kadın Meclisi’nde görev yapıyor.

Simge Okburan

1986’da Mağusa’da doğdu. Mağusa Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans, Sussex Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans tamamladı. Gençlik Örgütü MYK Dış İlişkiler Sekreterliği, Kadın Meclisi üyeliği görevlerinde bulundu.

Suzan Kısaoğlu

1994’te doğdu. ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümü’nde son sınıf öğrencisi. Güzelyurt İYK üyesi olarak görev yapıyor. İngilizce biliyor.

Şerife Korucan

1963’te Baf’ta doğdu. İşletme Yüksek Mühendisidir. Lefkoşa İYK üyesi olarak görev yapıyor. İngilizce, Almanca, Farsça ve Azerice biliyor.

Tara Yektaoğlu Tomgüsehan

1985’te Almanya’da doğdu. Yüksek Lisansını Almanya’da tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Halen doktora öğrenimine devam ediyor. Parti’nin çeşitli organlarında görev yaptı.

Teberrüken Uluçay

1966’da Mağusa’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. DAÜ’de İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü’nde doktora eğitimine devam etti. GİAD asbaşkanlığı ve Mağusa Belediyesi meclis üyeliği yaptı. PM üyesi ve CTP milletvekili. İngilizce biliyor.

Tijen Coşar

1965’te Mağusa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Mağusa’da kendi özel eczanesinde çalışıyor. Mağusa Belediyesi meclis üyesi. Eczacılar Birliği yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere, birçok dernekte kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. İYK ve Kadın İYK üyesidir.

Tülay Sönmez

1960’da Lefkoşa’da doğdu. Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürlüğü’nden emekli oldu. Halen Kadın Örgütü MYK’da Mali Sekreterlik görevini sürdürüyor.

Tülin Murat

Kırıkkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. Edebiyat öğretmenliği yaptı. Görevine Milli Eğitim Bakanlığı Daire Müdür Muavini ve Müdürü olarak devam etti. KTOEÖS Okul temsilciliği ve sendika yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Yurtsever Kadınlar Birliği üyesi olarak çalışıyor. Kadın Örgütü MYK üyesidir.

Ülkü Taşseven

1986’da Lefkoşa’da doğdu. Salford Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Leiden Universitesi’nde AB Çalışmaları üzerine yüksek lisans yaptı. Şu anda Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyesi görevini yürütüyor. Girne Amerikan Üniversitesi’nde çalışıyor. Halen PM ve Lefkoşa İYK üyesidir. İngilizce biliyor.

Ürün Solyalı

1983’te doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. “Kıbrıs’ta Mülkiyet Denklemi” tez çalışması ile master yaptı. “Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşım” hakkında eğitici unvanı bulunuyor. Avukatlık yapıyor. Gençlik Örgütü’nün Genel Başkanlık dahil çeşitli kademelerinde çalıştı. Halen CTP MYK üyesi. İngilizce biliyor.

Veçhi Cezaroğlu

1977’de Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Partide Ocak Örgütü başkanlığı da dahil çeşitli görevlerde bulundu. 2013 – 2016 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü.

Veleddin Taşkent

1976’da Yeşilyurt’ta doğdu. Bankacılık yapıyor. Halen Güzelyurt Belediyesi Meclis üyesi ve Güzelyurt İYK’da görev yapıyor. İngilizce biliyor.

Yüksel Çelebi

1961’de Baf’ın Aydoğan köyünde doğdu. Dikmen Gücü Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevinde bulundu. 2006’dan beri Dikmen Belediye başkanlığını yürütüyor.

Zühre Civa

1949’da Lefkoşa’da doğdu. Üniversite mezunudur. Emekli öğretmendir. Halen PM üyesi, Kadın Örgütü Güzelyurt İlçe Başkanı, Kadın Örgütü MYK Üyeliği yaptı. Güzelyurt Belediyesi Meclis üyesidir. İngilizce biliyor.

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.