Merkez Yönetim Kurulu

Tufan Erhürman

Tufan Erhürman

Genel Başkan

1970 yılında Lefkoşa’da doğdu. Küçük Kaymaklı İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Türk Maarif Koleji’ne gitti. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye başladı ve 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu yıllar arasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’de de Hukuka Giriş, İdare Hukuku ve Anayasa Hukuku dersleri verdi.1999 ve 2004 yıllarında TC Adalet Bakanlığı tarafından kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu Kanun Tasarısı Taslağı Hazırlama Komisyonlarında üye olarak görev yaptı. “İdarenin Yargı Dışı Denetimi ve Ombudsman” konulu teziyle 2001 yılında hukuk doktoru oldu. 2001-2006 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2006-2008 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çalıştıktan sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne döndü. 2002-2006 ve 2010-2013 arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü.2008-2010 yılları arasında 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Müzakere Heyetinde görev yaptı. 2013 Milletvekilliği genel seçimlerinde CTP’den Lefkoşa milletvekili olarak Cumhuriyet Meclisi’ne girdi. 2014 yılında hukuk doçenti oldu. 14 Haziran 2015’te gerçekleştirilen CTP 25. Olağanüstü Kurultayı’ndan sonra CTP Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Erdoğan Sorakın

Erdoğan Sorakın

Genel Sekreter

1957’de Lefke’de doğdu. 1975’te Lefke Gazi Lisesi Matemetik-Fen bölümünden, 1980’de İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun oldu. 1986’da ilkokul öğretmenliğine başladı. 1998-2003 yıllarında Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nda (KTÖS) yönetim kurulu üyeliği, örgütlenme sekreterliği ve genel başkanlık görevlerinde bulundu. 2004 – 2009 döneminde Eğitim Bakanlığı müsteşarı olarak görev yaptı. 14 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen CTP 25. Olağanüstü Kurultayı’nın ardından örgüt sekreterliği, 26. Olağan Kurultayı’nın ardından ise genel sekreterlik görevini üstlendi. İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.

Ürün Solyalı

Ürün Solyalı

Örgüt Sekreteri

1983 doğumludur. DAÜ Hukuk Fakültesi Mezunudur. “Kıbrıs’ta Mülkiyet Denklemi” tez çalışması ile master yaptı. “Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşım” hakkında eğitici ünvanı var. CTP’nin ve Gençlik Örgütü’nün Genel Başkanlık dahil çeşitli kademelerinde çalıştı. Avukattır, İngilizce biliyor.

Ali Karavezirler

Ali Karavezirler

Mali Sekreter

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde Başkanlık yaptı. Halen KTFF Asbaşkanlık görevi yanında partide MYK Üyesi ve Mali Sekreter olarak görevini sürdürüyor. Elektrik Müteahhidi olarak çalışıyor.

Armağan Candan

Armağan Candan

Dışilişkiler Sekreteri

1975’te doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Aynı alanda İngiltere’de master yaptı. Belçika, İstanbul ve Almanya’da Avrupa Birliği uzmanı olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı AB İşleri Sorumlusu olarak görev yaptı. CTP PM ve Dış ilişkiler Komitesi üyesi ve CTP milletvekilidir. İngilizce, Almanca ve orta derecede Rumca biliyor.

Muhittin Tolga Özsağlam

Muhittin Tolga Özsağlam

Yerel Yönetimler Sekreteri

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı, doktora sırasında akademik araştırmalarını Rusya’nın St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde gerçekleştirdi ve doktora tezini 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında çeşitli öğrenci örgütlerinde yer almış, birçok sivil toplum örgütünde ve basın kuruluşunda çalışmalar yapmıştır. 2013 yılından itibaren CTP Parti Meclisi Üyeliği görevini yürütmektedir. 2015 -2016 döneminde CTP MYK’sında Dış İlişkiler Sekreterliği görevini yürütmüştür. İngilizce, Rusça ve temel düzeyde Yunanca bilmektedir.

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

Sivil Toplumla İlişkiler Sekreteri

1987’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Essex Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları üzerine yüksek lisans yaptı. PM Üyesi.

Fazilet Özdenefe

Fazilet Özdenefe

Basın Yayın ve Propaganda Sekreteri

1980’de doğdu. Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Girne Barosu’na kayıtlı olarak 2013 yılına kadar Avukatlık yaptı. Sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer alıyor. CTP’nin MYK dahil birçok organında görev aldı. Halen PM ve Girne İYK üyesi. CTP Girne milletvekili. İngilizce ve Almanca biliyor.

Feriha Tel

Feriha Tel

Eğitim Sekreteri

1987’de Lefkoşa’da doğdu. Londra UEL Adli Bilimler mezunu. Diyaliz ve Böbrek Derneği, Yeşil Barış Hareketi ve Sağlık Dernekleri Platformu’nda görev yapıyor. Lefkoşa Kadın İYK ve Kadın Meclisi üyesidir. İngilizce biliyor.

Teberrüken Uluçay

Teberrüken Uluçay

Üye

1966’da Mağusa’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. DAÜ’de İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü’nde doktora eğitimine devam etti. GİAD asbaşkanlığı ve Mağusa Belediyesi meclis üyeliği yaptı. PM üyesi ve CTP milletvekili. İngilizce biliyor.

Bertu Dedeler

Bertu Dedeler

Gençlik Örgütü Başkanı

1993 yılında Lefkoşa’da doğdu. Yönetim ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezunudur. Halen İşletme Yüksek Lisansı yapmaktadır. Çeşitli Gençlik Sivil Toplum Örgütleri’nde çalışmıtır. Gençlik Örgütü’nde iki dönem Lefkoşa İYK üyeliği yaptıktan sonra bir dönem Lefkoşa İlçe başkanlığı yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.